
Zasilacz awaryjny UPS do podłączenia zewnętrznych akumulatorów ProSinus800 - NOWOŚĆ
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
ZASILACZ ProSinus800 - JAKOŚĆ W DOBREJ CENIE !
- Polski układ L-N-PE !!! - wersja STAŁA FAZA
- Współpraca z akumulatorami AGM, GEL oraz LiFePO4
Zasilacz awaryjny KEMOT firmy LechPOL z Garwolina jest urządzeniem do bezprzerwowego zasilania m.in.: instalacji centralnego ogrzewania (piece CO, pompy, sterowniki, podajniki etc.), komputerów, serwerów, zestawów komputerowych, bram automatycznych, urządzeń automatyki, elektronarzędzi itp. W przypadku zaniku napięcia sieciowego 230VAC, urządzenie przełącza się w tryb pracy akumulatorowej (battery mode), pozwalając na dalsze bezprzerwowe działanie systemu i zabezpieczając przed uszkodzeniem instalacji, bezpowrotną utratą danych etc.
Najważniejsze cechy:
- W jednym urządzeniu zawarte zostały funkcje:
- Przetwornicy DC/AC typu czysty sinus (pure sine wave)
- Przełącznika awaryjnego typu UPS
- Sieciowej ładowarki akumulatorowej (prostownika)
- Stabilizatora napięcia sieciowego tzw. AVR
- Kolorowy wyświetlacz pozwala monitorować najważniejsze parametry pracy układu
Co wyróżnia zasilacz awaryjny KEMOT na tle innych urządzeń?
- Zasilacz awaryjny typu czysty SINUS wytwarza na wyjściu napięcie o „przebiegu sinusoidalnym”, takie samo jak w sieci energetycznej. Dzięki temu, może zasilać urządzenia o charakterze indukcyjnym (m.in. elektronarzędzia siłowe, sprężarki powietrza, klimatyzatory, lodówki, zamrażarki etc.)
Podstawowe cechy:
- PRAWDZIWIE CZYSTOSINUSOIDALNE napięcie jak z sieci (gładka fala na wykresie oscyloskopu)
- Wyświetlacz podstawowych parametrów pracy
- Bezprzerwowe zasilanie podłączonych odbiorników*
- AVR automatyczna regulacja napięcia wyjściowego
- Wbudowana automatyczna ładowarka akumulatora dużej mocy
- Dwa gniazda wyjściowe na obudowie
W przeciwieństwie do standardowych UPS komputerowych z wbudowanymi akumulatorami jest przystosowany do wielogodzinnej pracy, ograniczając się wyłącznie pojemnością podłączonego do niego akumulatora. Przykładowo zasilając pompę centralnego ogrzewania o standardowej mocy 50W z podłączonego akumulatora 12v 65Ah czas ten wyniesie około 14 godzin.
Jak to działa? Zasilacz podłączamy wtyczką do gniazdka domowego 230V, do gniazda wyjściowego 230V na obudowie zasilacza podłączamy np. PIEC CO lub inne urządzenia domowe. Do kabli akumulatorowych wychodzących z zasilacza podłączamy akumulator 12V.
Od tech chwili podłączone urządzenia zaczną pracować na prądzie z zasilacza awaryjnego, a on pobiera prąd z sieci lub z akumulatora. Priorytetem będzie zasilanie dostarczane z sieci 230V, które po analizie poprawności jest przekazywane na gniazdo wyjściowe. W momencie zaniku napięcia w sieci lub wykrycia jego nieprawidłowych parametrów UPS przełączy się automatycznie w ciągu ułamka sekundy na pracę z podłączonego do niego akumulatora 12V. W przypadku powrotu poprawnego napięcia w sieci UPS przełączy je na gniazda wyjściowe i doładuje podłączony akumulator. Całość działa automatycznie, bez konieczności obsługi.
Co bardzo ważne, jest to zasilacz generujący PEŁNĄ czystą sinusoidę, pompy oraz piece pracują identycznie jak na napięciu z sieci. Całość sterowana mikroprocesorowo, bardzo nowoczesna konstrukcja. Posiada tak zwany ZIMNY START czyli możemy uruchomić podłączone urządzenia ręcznie bezpośrednio z akumulatora (bez udziału sieci) np. w samochodzie podczas wakacyjnych wyjazdów .
Urządzenie wyposażone jest w czytelny i przejrzysty wyświetlacz LED ze wskaźnikami aktualnego statusu:
zasilania , napięcia wejściowego , wyjściowego i częstotliwości , poziomu obciążenia i naładowania baterii.
Jakie należy zastosować akumulatory? Zasilacz jest przeznaczony do współpracy z akumulatorami typu AGM, GEL lub LiFEPO4 o pojemności od 20 do 200Ah, które są do nabycia w naszym sklepie. Zastosowanie innych akumulatorów lub temperatury w mniejszym lub większym stopniu wpłynie na ich trwałość lub/i wydajność.
Czy można zastosować akumulator samochodowy? Akumulatory samochodowe mokre nie są przeznaczone do pracy ciągłej pod napięciem konserwacji (FLOAT) 13,65V jakie znajduje się na zaciskach akumulatorowych takiego zasilacza awaryjnego. Ciągła praca pod takim napięciem powoduje przyspieszoną korozję na elektrodzie oraz zwiększone parowanie elektrolitu, nawet w odmianach tak zwanych "bezobsługowych". Dodatkowo w przypadku akumulatorów samochodowych rozładowanie ich poniżej 50% pojemności nie jest zalecane i doprowadzi do trwałego zmniejszenia ich sprawności już po kilku pełnych rozładowaniach. Użycie akumulatora samochodowego do zasilania awaryjnego jest dozwolone, ale należy się liczyć z ich krótką trwałością oraz nieprzewidywalną pojemnością, a więc i trudnym w ocenie czasem pracy zabezpieczanych odbiorników.
Dlatego w celu zasilania awaryjnego skonstruowano akumulatory AGM lub lepiej GEL. Dzięki umieszczeniu elektrolitu w macie z włókna szklanego AGM, lub elektrolitu w formie żelu GEL, znacznie ograniczono parowanie z akumulatorów oraz zastosowano w nich solidniejsze, bardziej odporne na korozję płyty. Waga dobrego akumulatora AGM lub żelowego do zasilania awaryjnego jest kilkadziesiąt procent większa od odpowiednika samochodowego.
Moc znamionowa: 500 W - moc rozruchowa urządzeń do 800W
Rodzaj baterii: 12 V DC
Maksymalne napięcie akumulatora: 15 V DC
Zakres napięcia wejściowego: 190 - 260 V AC
Częstotliwość wejściowa: 45 - 60 Hz
Zakres napięcia wyjściowego: 190 - 245 V AC +/-5% / Inwerter: 230 VAC +/-3%
Częstotliwość wyjściowa: 50/60 Hz +/-0,5 Hz
Kształt napięcia wyjściowego: Czysta sinusoida
Efektywność wyjściowa: >= 85% (DC na AC)
Prąd ładowania akumulatora: regulowany w menu
Pojemność akumulatora: 50-200 Ah (sugerowana: 55 Ah)
Szacunkowy czas ładowania: 4-14 godz (zależny od pojemności akumulatora)
Czas przełączania: =< 4 ms
Zabezpieczenia: Przed przeciążeniem, zwarciem, zbyt wysokim lub zbyt niskim napięciem
Dopuszczalna temperatura pracy: 0 - 40°C
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10 - 90%
Waga: 4,7 kg
Wymiary: 138 x 226 x 155 mm
Rekomendowane parametry akumulatora:
Napięcie akumulatora: 12 V
Zakres napięcia ładowania: 13,9 V - 14,5 V (cykl ładowania) / 13,3 V - 13,9 V (ładowanie płynne)
Dolny próg napięcia akumulatora: 10,5 V - 11,5 V (kwasowy) / 10,9 V - 11,5 V (LiFePO4)
Zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem akumulatora: 9,8 V - 11 V (kwasowy) / 10,6 V - 11 V (LiFePO4)
Prąd ładowania: 3 A / 5 A / 10 A
UWAGA !!!
Pliki do pobrania:
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (0)
