Masz wątpliwości? Śmiało, zapytaj nas na mail:
Ewentualne wrocławski tel. 71/363-53-33
Na naszej stronie znajdziesz zasilacz awaryjny UPS do:
• Pomp i pieców CO
• Silników do bram automatycznych i wind
• Lodówek, zamrażarek
• Klimatyzatorów
• Urządzeń RTV np. telewizory, konsole, głośniki etc.
• Oświetlenia LED
• Automatyki domowej i urządzeń smart home
• Elektronarzędzi np. wiertarki, szlifierki, kątówki etc.
• Urządzeń AGD np. pralki, mikrofalówki etc.
Zasilacz awaryjny UPS do podłączenia zewnętrznych akumulatorów ProSinus2000 - BIAŁY - KEMOT URZ3407
towar niedostępny
Opis
ZASILACZ ProSinus2000 - JAKOŚĆ W DOBREJ CENIE !
Polski układ L-N-PE !!! - wersja STAŁA FAZA
Zasilacz awaryjny KEMOT firmy LechPOL z Garwolina jest urządzeniem do bezprzerwowego zasilania m.in.: instalacji centralnego ogrzewania (piece CO, pompy, sterowniki, podajniki etc.), komputerów, serwerów, zestawów komputerowych, bram automatycznych, urządzeń automatyki, elektronarzędzi itp. W przypadku zaniku napięcia sieciowego 230VAC, urządzenie przełącza się w tryb pracy akumulatorowej (battery mode), pozwalając na dalsze bezprzerwowe działanie systemu i zabezpieczając przed uszkodzeniem instalacji, bezpowrotną utratą danych etc.
Najważniejsze cechy:
- W jednym urządzeniu zawarte zostały funkcje:
- Przetwornicy DC/AC typu czysty sinus (pure sine wave)
- Przełącznika awaryjnego typu UPS
- Sieciowej ładowarki akumulatorowej (prostownika)
- Stabilizatora napięcia sieciowego tzw. AVR
- Kolorowy wyświetlacz pozwala monitorować najważniejsze parametry pracy układu
Co wyróżnia zasilacz awaryjny KEMOT na tle innych urządzeń?
- Zasilacz awaryjny typu czysty SINUS wytwarza na wyjściu napięcie o „przebiegu sinusoidalnym”, takie samo jak w sieci energetycznej. Dzięki temu, może zasilać urządzenia o charakterze indukcyjnym (m.in. elektronarzędzia siłowe, sprężarki powietrza, klimatyzatory, lodówki, zamrażarki etc.)
Podstawowe cechy:
- PRAWDZIWIE CZYSTOSINUSOIDALNE napięcie jak z sieci (gładka fala na wykresie oscyloskopu)
- Wyświetlacz podstawowych parametrów pracy
- Bezprzerwowe zasilanie podłączonych odbiorników*
- AVR automatyczna regulacja napięcia wyjściowego
- Wbudowana automatyczna ładowarka akumulatora dużej mocy
- Dwa gniazda wyjściowe na obudowie
W przeciwieństwie do standardowych UPS komputerowych z wbudowanymi akumulatorami jest przystosowany do wielogodzinnej pracy, ograniczając się wyłącznie pojemnością podłączonego do niego akumulatora. Przykładowo zasilając pompę centralnego ogrzewania o standardowej mocy 50W z podłączonego akumulatora 12v 65Ah czas ten wyniesie około 14 godzin.
Jak to działa? Zasilacz podłączamy wtyczką do gniazdka domowego 230V, do gniazda wyjściowego 230V na obudowie zasilacza podłączamy np. PIEC CO lub inne urządzenia domowe. Do kabli akumulatorowych wychodzących z zasilacza podłączamy akumulator 12V.
Od tech chwili podłączone urządzenia zaczną pracować na prądzie z zasilacza awaryjnego, a on pobiera prąd z sieci lub z akumulatora. Priorytetem będzie zasilanie dostarczane z sieci 230V, które po analizie poprawności jest przekazywane na gniazdo wyjściowe. W momencie zaniku napięcia w sieci lub wykrycia jego nieprawidłowych parametrów UPS przełączy się automatycznie w ciągu ułamka sekundy na pracę z podłączonego do niego akumulatora 12V. W przypadku powrotu poprawnego napięcia w sieci UPS przełączy je na gniazda wyjściowe i doładuje podłączony akumulator. Całość działa automatycznie, bez konieczności obsługi.
Co bardzo ważne, jest to zasilacz generujący PEŁNĄ czystą sinusoidę, pompy oraz piece pracują identycznie jak na napięciu z sieci. Całość sterowana mikroprocesorowo, bardzo nowoczesna konstrukcja. Posiada tak zwany ZIMNY START czyli możemy uruchomić podłączone urządzenia ręcznie bezpośrednio z akumulatora (bez udziału sieci) np. w samochodzie podczas wakacyjnych wyjazdów .
Urządzenie wyposażone jest w czytelny i przejrzysty wyświetlacz LED ze wskaźnikami aktualnego statusu:
zasilania , napięcia wejściowego , wyjściowego i częstotliwości , poziomu obciążenia i naładowania baterii.
Jakie należy zastosować akumulatory? Zasilacz jest przeznaczony do współpracy z akumulatorami typu AGM o pojemności od 40 do 120Ah w temperaturze 15-25 °C, które są do nabycia w naszym sklepie. Zastosowanie innych akumulatorów lub temperatury w mniejszym lub większym stopniu wpłynie na ich trwałość lub/i wydajność.
Czy można zastosować akumulator samochodowy? Akumulatory samochodowe mokre nie są przeznaczone do pracy ciągłej pod napięciem konserwacji (FLOAT) 13,65V jakie znajduje się na zaciskach akumulatorowych takiego zasilacza awaryjnego. Ciągła praca pod takim napięciem powoduje przyspieszoną korozję na elektrodzie oraz zwiększone parowanie elektrolitu, nawet w odmianach tak zwanych "bezobsługowych". Dodatkowo w przypadku akumulatorów samochodowych rozładowanie ich poniżej 50% pojemności nie jest zalecane i doprowadzi do trwałego zmniejszenia ich sprawności już po kilku pełnych rozładowaniach. Użycie akumulatora samochodowego do zasilania awaryjnego jest dozwolone, ale należy się liczyć z ich krótką trwałością oraz nieprzewidywalną pojemnością, a więc i trudnym w ocenie czasem pracy zabezpieczanych odbiorników.
Dlatego w celu zasilania awaryjnego skonstruowano akumulatory kwasowe w technologii AGM. Dzięki umieszczeniu elektrolitu w macie z włókna szklanego znacznie ograniczono parowanie elektrolitu z akumulatorów oraz zastosowano w nich solidniejsze, bardziej odporne na korozję płyty. Waga dobrego akumulatora AGM do zasilania awaryjnego jest kilkadziesiąt procent większa od odpowiednika samochodowego.
W przypadku konieczności pracy poza zalecanym zakresem temperatur lub innej pojemności oraz typów akumulatorów należy wybrać z naszej oferty zasilacz z możliwością korekty parametrów napięcia oraz prądu ładowania lub o innym prądzie ładowania. Więcej przeczytasz w dziale AKUMULATORY.
Zasilacz awaryjny KEMOT PROsinus-2000
2000 VA / 1200 W
• Moc znamionowa: 1200 W
• Rodzaj baterii: 12 V DC
• Napięcie wejściowe: 190 - 260 V AC
• Napięcie wyjściowe: 230 V AC +/-5%
• Kształt napięcia wyjściowego: czysta sinusoida
• Prąd ładowania akumulatora: maks. 10 A
• Czas przełączania: =< 4 ms
W wielu domach występują urządzenia, które na co dzień ułatwiają nam życie, ale do prawidłowej pracy wymagają ciągłego zasilania. W okresie zimowym wśród tego typu sprzętu na szczególną uwagę zasługują piece i pompy oraz inne instalacje gwarantujące ogrzewanie domu. Dlatego na wypadek zaniku prądu, warto mieć zasilanie awaryjne.
Zasilanie awaryjne domu
Systemy awaryjnego zasilania KEMOT chronią wybrane urządzenia przed zakłóceniami zasilania, których konsekwencją może być zaburzenie lub też przerwanie ich pracy.
Zastanawiasz się jaki UPS do pieca gazowego wybrać, a może interesuje Cię UPS do pieca na ekogroszek lub na na pellet? Seria urządzeń PROsinus marki KEMOT doskonale sprawdzi się jako awaryjne zasilanie pomp CO lub pomp w instalacjach kominków, a także silników indukcyjnych, czy np. urządzeń automatyki instalacji z wykorzystaniem konwektorów ciepła oraz wszelkich urządzeń wyjątkowo wrażliwych na najmniejsze zmiany kształtu napięcia. Ich zaletą jest czysty sinusoidalny przebieg napięcia wyjściowego (zasilającego odbiory), dzięki któremu urządzenie zapewnia stabilną pracę, zapobiegając efektowi przegrzewania się odbiorów indukcyjnych. Wraz z akumulatorem 12V stanowią kompletne urządzenie zasilania gwarantowanego 230 VAC.
Domowy zasilacz awaryjny – zastosowanie
• Awaryjne zasilanie pieców
• Urządzenia RTV (telewizory, tunery, hi-fi, dvd)
• Urządzenia AGD (lodówki, blendery)
• Elektronarzędzia (wiertarki, szlifierki)
• Zasilanie ładowarek (smartfony, tablety, telefony, laptopy)
• Pompy, sprężarki (wody, ciepła, klimatyzatory)
• Urządzenia biurowe ( faksy, komputery, monitory)
Bezpieczne zasilanie awaryjne w domu
Awaryjne zasilacze KEMOT posiadają zabezpieczenia przed przeciążeniem, zwarciem oraz zbyt wysokim i zbyt niskim napięciem. Dzięki temu gwarantują bezpieczeństwo pracy w Twoim domu.
Trzy tryby pracy
Tryb awaryjnego zasilacza z funkcją ładowania, przetwarza napięcie stałe 12V DC podawane z akumulatora zewnętrznego na napięcie zmienne 230V AC oraz doładowuje akumulator zewnętrzny. Tryb prostownika doładowuje akumulator zewnętrzny. Tryb przetwornicy, przetwarza napięcie stałe 12V DC z akumulatora na napięcie zmienne 230V AC.
Zasilacz awaryjny ze stałą fazą
Zasilacz awaryjny KEMOT współpracuje z urządzeniami, które wyposażone są w detekcję fazy, jak np. niektóre modele pieców gazowych. Faza w naszym urządzeniu jest w stałym miejscu, bez względu na to, czy jest ono zasilane z gniazda sieciowego czy akumulatora.
Zasilacz awaryjny do pieca z akumulatorem
Aby zapewnić najwyższą jakość pracy awaryjnego zasilacza KEMOT należy dobrać do niego odpowiedni akumulator. Doboru optymalnego akumulatora można dokonać korzystając z przybliżonego wzoru: 100 W obciążenia = 10 A poboru z akumulatora.
Czytelny wyświetlacz LED
Awaryjne zasilacze KEMOT PROSinus wyposażone są w przejrzysty wyświetlacz LED, który wskaże aktualny status pracy urządzenia. Na wyświetlaczu skontrolujesz m.in. poziom napięcia wejściowego, wyjściowego i częstotliwości. Co więcej szybko sprawdzisz też poziom obciążenia i poziom naładowania baterii
Specyfikacja urządzenia:
- Moc znamionowa: 1200W
- Moc chwilowa: 1500W (30s) z sygnalizacją dźwiękową stanu przeciążenia
- Rodzaj baterii: 12V DC (do nabycia u nas osobno)
- Parametry ładowania: napięcie ładowania 14,5V/napięcie podtrzymania 13,65V/początkowy prąd ładowania 12A (prąd malejący)
- Maksymalne napięcie akumulatora: 14,6V DC
- Minimalne napięcie akumulatora: 10,5V
- Zakres napięcia wejściowego dla pracy z sieci: 180 ~ 275V AC
- Częstotliwość wejściowa dla pracy z sieci: 45 ~ 60Hz
- Zakres napięcia wyjściowego: 230V AC +/-5%
- Częstotliwość wyjściowa: 50Hz +/-0.5Hz
- Kształt napięcia wyjściowego: czysta sinusoida
- Efektywność wyjściowa >=85% ( DC na AC )
- Prąd ładowania akumulatora: 10A
- *Czas przełączania: <=4ms
- Zabezpieczenia: przed przeciążeniem, zwarciem, przepięciem, zbyt wysokim lub zbyt niskim napięciem oraz przegrzaniem
- Pobór mocy w trakcie czuwania, praca z sieci: 14W
- Pobór mocy, bieg jałowy, praca akumulatorowa bez obciążenia: 19W
- Waga. 10 kg
- Rozmiar: 22x25x34 cm