Już 15 lat działania naszego sklepu !!!

Masz wątpliwości? Śmiało, zapytaj nas na mail:

volton.pl@gmail.com lub telefon 71/363-53-33 (czasami trudno się dodzwonić) - na mail odpowiemy zawsze

 

Zasilacz awaryjny UPS do podłączenia zewnętrznych akumulatorów - 500W - 800VA - Volt SinusPro 800E SF

Dostępność: Brak na stanie. Czekamy na termin nowej dostawy towaru.
Cena: 348,09 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
348.09


ilość szt.

towar niedostępny

Opis

 

Polski układ L-N-PE !!! - wersja STAŁA FAZA

Zasilacz awaryjny Volt Polska sinusPRO 800E-SF 12V jest urządzeniem do bezprzerwowego zasilania m.in.: instalacji centralnego ogrzewania (piece CO, pompy, sterowniki, podajniki etc.), komputerów, serwerów, zestawów komputerowych, bram automatycznych, urządzeń automatyki, elektronarzędzi itp. W przypadku zaniku napięcia sieciowego 230VAC, urządzenie przełącza się w tryb pracy akumulatorowej (battery mode), pozwalając na dalsze bezprzerwowe działanie systemu i zabezpieczając przed uszkodzeniem instalacji, bezpowrotną utratą danych etc.

Najważniejsze cechy:

 • W jednym urządzeniu zawarte zostały funkcje:
 1. Przetwornicy DC/AC typu czysty sinus (pure sine wave)
 2. Przełącznika awaryjnego typu UPS
 3. Sieciowej ładowarki akumulatorowej (prostownika)
 4. Stabilizatora napięcia sieciowego tzw. AVR 
 • Kolorowy wyświetlacz pozwala monitorować najważniejsze parametry pracy układu

Co wyróżnia zasilacz awaryjny sinusPRO 800 12V na tle innych urządzeń?

 • Zasilacz awaryjny typu czysty SINUS wytwarza na wyjściu napięcie o „przebiegu sinusoidalnym”, takie samo jak w sieci energetycznej. Dzięki temu, może zasilać urządzenia o charakterze indukcyjnym (m.in. elektronarzędzia siłowe, sprężarki powietrza, klimatyzatory, lodówki, zamrażarki etc.)

   

  Zasilacz w wersji STAŁA FAZA - zasilacz zawsze trzyma fazę w jednym miejscu, dzięki czemu nie ma ryzyka niewłaściwej pracy elektroniki sterującej.

  Polecamy do nowoczesnych pieców z elektroniką, również gazowych - zasilacz nie zamienia FAZY z ZEREM

  Nasza ocena przy poszczególnych zastosowaniach do odbiorników o łącznej mocy poniżej 500W: 

  • wszystkiego rodzaju piece (również gazowe), kolektory słoneczne - celujący

   

  Podstawowe cechy:

  • PRAWDZIWIE CZYSTOSINUSOIDALNE napięcie jak z sieci (gładka fala na wykresie oscyloskopu) 
  • Wyświetlacz podstawowych parametrów pracy
  • Bezprzerwowe zasilanie podłączonych odbiorników*
  • AVR automatyczna regulacja napięcia wyjściowego
  • Wbudowana automatyczna ładowarka akumulatora dużej mocy
  • Dwa gniazda wyjściowe na obudowie

   

   

  W przeciwieństwie do standardowych UPS komputerowych z wbudowanymi akumulatorami jest przystosowany do wielogodzinnej pracy, ograniczając się wyłącznie pojemnością podłączonego do niego akumulatora. Przykładowo zasilając pompę centralnego ogrzewania o standardowej mocy 50W z podłączonego akumulatora 12v 65Ah czas ten wyniesie około 14 godzin. 

  Jak to działa? Zasilacz podłączamy wtyczką do gniazdka domowego 230V, do gniazda wyjściowego 230V na obudowie zasilacza podłączamy np. PIEC CO lub inne urządzenia domowe. Do kabli akumulatorowych wychodzących z zasilacza podłączamy akumulator 12V.

  Od tech chwili podłączone urządzenia zaczną pracować na prądzie z zasilacza awaryjnego, a on pobiera prąd z sieci lub z akumulatora. Priorytetem będzie zasilanie dostarczane z sieci 230V, które po analizie poprawności jest przekazywane na gniazdo wyjściowe. W momencie zaniku napięcia w sieci lub wykrycia jego nieprawidłowych parametrów UPS przełączy się automatycznie w ciągu ułamka sekundy na pracę z podłączonego do niego akumulatora 12V. W przypadku powrotu poprawnego napięcia w sieci UPS przełączy je na gniazda wyjściowe i doładuje podłączony akumulator. Całość działa automatycznie, bez konieczności obsługi.

   


  Co bardzo ważne, jest to zasilacz generujący PEŁNĄ czystą sinusoidę, pompy oraz piece pracują identycznie jak na napięciu z sieci. Całość sterowana mikroprocesorowo, bardzo nowoczesna konstrukcja. Posiada tak zwany ZIMNY START czyli możemy uruchomić podłączone urządzenia ręcznie bezpośrednio z akumulatora (bez udziału sieci) np. w samochodzie podczas wakacyjnych wyjazdów .

  Urządzenie wyposażone jest w czytelny i przejrzysty wyświetlacz LED ze wskaźnikami aktualnego statusu:

  zasilania , napięcia wejściowego , wyjściowego i częstotliwości , poziomu obciążenia i naładowania baterii.

   

   

   

  Od wielkości użytego akumulatora zależeć będzie czas podtrzymania zasilania. Ogólna zasada jest taka:

  Aby utrzymać zasilanie pieca (który pobiera 100W mocy) przez dwie godziny potrzebujemy dedykowanego akumulatora o pojemności 20Ah. A więc chcąc podtrzymać zasilanie pieca co pobiera w sumie 100W przez cztery godziny musimy użyć dedykowanego akumulatora o pojemności 40Ah. Jeżeli piec pobiera średnio 200W, to aby zapewnić jego zasilanie przez 5 godzin musimy użyć dedykowanego akumulatora o pojemności 100Ah.

  Dedykowane akumulatory, które doskonale sprawdzą się z tym zasilaczem są dostępne poniżej.

  

Dane techniczne

 • Moc całkowita (chwilowa):800W
 • Moc stała:500W
 • Napięcie akumulatorów:12V
 • Stabilizator napięcia AVR:140-275V
 • Napięcie ładowania:13,8V±0,5V
 • Napięcie wyjściowe:230V 50Hz
 • Prąd bez obciążenia: ponad 1A
 • Prostownik:10A/5A
 • Sprawność:ponad 92%
 • Temperatura pracy:0-40°C
 • Waga:6,5kg
 • Wymiary:230x145x180mm
 • Zabezpieczenia przeciążeniowe:Przy obciążeniu 120% UPS wyłącza się
 • Zabezpieczenie przed niskim napięciem:Tak
 • Zabezpieczenie przed zwarciem:Automatyczne wyłączenie
UWAGA !!!
Akumulator do zasilania awaryjnego nie wchodzi w skład zestawu. Aby zapewnić najlepszą pracę, wybierz akumulator ( jeden lub dwa ) dostępny poniżej:

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (27)

22 lutego 2024

UPS bardzo dobrej jakości, w praktyce zadziałał perfekcyjnie przy awaryjnym wyłączeniu prądu na 6h, dobrze współpracuje z piecem gazowym Viessmann. Z akumulatorem 100ah zapewnia działanie na ponad 24h bez zasilania z sieci. Wentylator włącza się tylko podczas automatycznego doładowywania akumulatora. Do drugiego gniazdka podłączyłem kamerkę wifi i mam pełny zdalny monitoring urządzenia.

22 lutego 2024

Przedmiot ten kupiłem do kompletu. Więc tak ZASILACZ AWARYJNY PRZETWORNICA UPS PIECA SINUS 800 plus AKUMULATOR ŻELOWY BEZOBSŁUGOWY AGM UPS 12V 100Ah co mi to zasila i dlaczego. Głównym beneficjentem tego jest piec na pellet Lazar 11 kW(pompka, wiatrak, econet, itd). Do tego dołożyłem monitoring i router do internetu. W normalnej pracy obciążony jest około 50-60 W. (piec postój - dlaczego u mnie to jest normalna praca - bo mam bufor i piec mniej pracuje) Praca pieca - 130-550 W Taki zestaw zapewnia mi zasilanie na około 5-7 godzin. W zależności od warunków atmosferycznych ( patrz piec ). Mi w zupełności wystarczy.

22 lutego 2024

narazie się sprawdza. cały dom daje radę. na rozruch wyłączamy lodówkę, bo wyrzuca. ale potem spokojnie można włączyć. super sprawa

22 lutego 2024

Prosta obsługa, czytelny wyświetlacz ! Produkt SUPER ! (prawie) bez zastrzeżeń -z małym ale. Prosta obsługa, czytelny wyświetlacz ! Kabel zasilający już chyba krótszy nie mógł być, nie mierzyłem, ale chyba nawet metra nie ma. To zdecydowanie do poprawy przez PRODUCENTA (niech kosztuje te 5zł więcej, a kabel niech jest dłuższy) ! cena/jakośc/przebieg sinusoidy krótki kabel do podłączenia

22 lutego 2024

Piszę po paru tygodniach użytkowania i kilku wyłączeniach prądu: Jest super - zabezpiecza mi ciągłość pracy kotła CO (pobór mocy 180W, eko-groszek, moc cieplna 23kW), oraz solarów (pobór mocy 93W, 370L) i domowego rutera (nie przerwało nam połączenia z internetem). Rzecz jasna nie były to wielogodzinowe przerwy zasilania.

22 lutego 2024

Działa jako UPS do domowego serwera/routera i sprawdza się (póki co) dobrze. Zużycie prądu według miernika o jakieś 10W większe, niż podłączone urządzenia samodzielnie, więc OK.

22 lutego 2024

Trzykrotnie sprawdził się w czasie ostatnich przerw w dostawie prądu. Z akumulatorem 100 Ah przy kotle gazowym działał 20h do momentu spadku napięcia na akumulatorze do 11,5V. Po załączeniu 230 przeszedł w tryb ładowania . Wszystko OK. Polecam.

22 lutego 2024

Krótki kabel zasilający. Jak minie gwarancja od razu wymieniam na dłuższy. Straszna niedoróbka.

22 lutego 2024

Jedyny minus to krótki kabel zasilający po za tym jest ok działa bez problemu przy piecu gazowym.

22 lutego 2024

Bardzo przydatne ustrojstwo. Zakupiłem, po częstych zanikach napięcia, wywołanych wiatrami. Kocioł CO, po zastosowaniu zasilacza, pracuje płynnie bez przerw, nie odczuwając nawet chwilowych zaników napięcia, ale wcześniej, czasami, po kilkukrotnych zanikach i powrotach napięcia sieciowego, zaczynał wariować. Polecam, szczególnie posiadaczom kotłów na pellet. Stosuję z akumulatorem kwasowym 185 Ah.

22 lutego 2024

Sinus 800E + AGM 40Ah + piec gazowy GB072 + pompa kondensatu + piec węglowy + 5 pomp + 3 siłowniki + uzdatniacz + moduły wifi = 4 godziny 30 minut ciągłej pracy do pierwszego sygnału ostrzegawczego o słabym aku, więc jak dla mnie wynik w pełni zadowalający. POLECAM

22 lutego 2024

Produkt spełnia pokładane w nim zadania. Już następnego dnia po zakupie mogłem przekonać się o jego działaniu. Awaria zasilania sieciowego zasilacz poddany próbie uruchomił piec na pellet i podtrzymywał pracę przez 5 godzin. Spisał się na pięć. Już nie muszę się martwić że nie ma prądu i kombinować jak ogrzać dom. Polecam ten produkt osobom borykającym się z brakiem prądu.

22 lutego 2024

Dla mnie rewelacja. podłączyłem go pod akumulator 42Ah i na pełnym naładowaniu podłączony telewizor 16" 36W chodził bez przerwy przez 6,5 godziny. Jest to genialne rozwiązanie dla mojego kampingu jak się nie ma dostępu do prądu. Dla tych którzy się zdecydują muszą do niego dokupić żelowy akumulator, ponieważ zwykły akumulator jest startowy do samochodu i przy ładowaniu buforowym może sie uszkodzić , gdzie żelowy akumulator jest do tego stworzony. Ja co prawda jestem na zwykłym startowym, zwykłym samochodowym i z tego co czytałem takie ładowanie nie służy( pełne wyładowanie i pełne naładowanie) mam zamiar kupić żelowy 100Ah to chyba wystarczy . Miałem kupić zwykła przetwornicę ale myślę, że kupno tego urządzenia jest strzałem w dziesiątkę, bardzo dobrze wykonane, czytelny wyświetlacz, małe rozmiary. Polecam 100 %

22 lutego 2024

bardzo krótki kabel sieciowy z wtyczką

22 lutego 2024

Super urządzenie.Już dwa razy podczas zaniku zasilania brało na siebie zasilanie pompy co i cyrkulacyjnej (piec bez podajnika) raz 2godz.drugi raz ok 4godz,rozładowanie akumulatora praktycznie niezauważalne.Co do trwałości,mam go zbyt krótko by cokolwiek oceniać.Jak na razie polecam.

22 lutego 2024

Sprzęt generalnie OK spełnia swoje zadanie tylko wentylator troszkę hałasuje pracuje nawet przy ładowaniu akumulatora nie wiem czy to wada czy zaleta ale mi to nie przeszkadza ponieważ UPS pracuje w kotłowni. Sprzęt OK. Głośny wentylator.

22 lutego 2024

Estetyczne, solidne wykonanie, szczegółowe informacje na wyświetlaczu, odporny na wszelkie stany awaryjne (przeciążenia, zwarcia, przepięcia), Natychmiastowa reakcja na spadek lub zanik napięcia (bez restartu zasilanych urządzeń) . Jedyne co go może popsuć to odwrócenie biegunów akumulatora. Używam od roku przy zasilaniu pieca, teraz kupiłem drugi taki sam, naprawdę warto.

22 lutego 2024

Mam sprzęt krótko więc opiszę pierwsze wrazenia z użytkowania, nie jestem w stanie ocenić trwałości ani niezawodności. Po wyjęciu z pudełka Sprzęt robi dobre wrażenie, wydaje się solidnie wykonany, ładny kolorowy wyświetlacz. Z przodu mamy duży napis "Volt Polska" z tyłu zaś schowany małą trzcionką napis made in PRC. Czyli to jednak chińszczyzna a nie produkt krajowy. Niestety chińczycy przyoszczędzili na kablu przyłaczeniowym i ten jest absurdalnie krótki - około 50 cm. Czyli albo urządzenie bedzie stało tuż obok gniazdka elektrycznego, albo musicie użycz przedłużacza. Kolejny minus którego nie można przeoczyć to głośność. Gdy właczy się wentylator to jest głośno, Nie polecam stosować w sypialni bo raczej przy tym nie pośpicie, ani jako ups do komputera bo hałas może być uciązliwy i przeszkadzać. U mnie urzadzenie stoi w kotłowni więc jest OK. Wentylator na szczęście nie pracuje cały czas, ale wtedy gdy urządzenie doładowuje akumulator. Przewody do akumulatora tez niezbyt długie, wpięte na stałe do urządzenia, w komplecie brak klem do akumulatora. Samo urządzenie pracuje dobrze, swoją funkcję spełnia. Na wyświetlaczy cały czas widzimy napięcie w sieci oraz napięcie na wyjściu urządzenia. Plusem jest też to że urządzenie zabezpiecza przed podwyższonym napięciem. Tzn jeśłi napięcie w sieci przekroczy 243V to urządzenie obniża napięcie na wyjściu o 20V. Przydatne jesli macie fotowoltaikę, lub wasi sąsiedzi mają. U mnie z tego powodu w słoneczne dni często napięcie w sieci przekracza 250V. Niby takie napięcia mieszczą się normie (230V +-10%) ale jednak może to ujemnie wpływać na żywotność urządzeń elektronicznych. zabezpiecznie przed podwyższonym napięciem krótki kabel przyłączeniowy, głośny wentylator, brak klem do akumulatora

22 lutego 2024

Na dziś prawie OK. To "prawie" dotyczy braku ściemnienia lub czasowego wyłączenia wyświetlacza. Świeci jak choinka, a to też jest pobierana moc. Głośny jest też wentylator, a przy ładowaniu pracuje cały czas. Całkowita ocena może być za jakiś czas. Teoretyczne możliwości Stale świecący wyświetlacz, głośny wentylator, krótkie kable.

22 lutego 2024

PODCZAS OSTATNIEJ WICHURY ZDAŁ EGZAMIN- DWA PIECE GAZOWE ,TV LED PRZEZ KILKA DNI. ELEGANCKO WYKONANY TYLKO PRZEWÓD ZASILAJĄCY MÓGŁBY BYĆ DŁUŻSZY , PO GWARANCJI WYMIENIĘ NA DŁUŻSZY. POLECAM.

22 lutego 2024

Bardzo dobrze się sprawdza w przypadku przerw w dostawie prądu, które w ostatnim czasie dość często występują. przy połączeniu z 5letnim akumulatorem kwasowym 72AH potrafi utrzymać piec CO przy pracy kilka godzin

22 lutego 2024

bardzo dobre zasilanie awaryjne. sprawdza się do pieca gazoqego z 2 pompami sprawdzony w czasie jednego wyłączenia prądu brak moduł wifi do jakieś aplikacji

22 lutego 2024

kabelki poniżej 1m porażka. pewnie 30-40cm dłuższe na chińskim rynku nie zmieniłyby znacząco ceny a ułatwiły życie kabelki poniżej 1m porazka

22 lutego 2024

Daje rade, ale jest to budżetowa konstrukcja. Wentylator włącza się już przy 60W w temperaturze +22stopnie. Sprawność konwersji to 74-79.5% (mierzone dla 60 i 180W). Bez obciążenia pobiera 17W z akumulatora. Pojedyncze bardzo grube (fi=12mm, nie wiem po co takie przy takiej umiarkowanej mocy) kable przyłączeniowe utrudniają montaż, za to kabelek sieciowy jest bardzo krótki i ma tylko 3x0.5mm2. Jakieś to takie niespójne.

22 lutego 2024

Działa od dwóch tygodni z akumulatorem AGM 100Ah. Jest OK. Szybko przełącza zasilanie - piec gazowy Vitodense 100W chodzi bez problemu. Nie wiem po co cały czas dmucha wentylator gdy ładuje ako. W spoczynku - po naładowaniu ako - pobiera około 20W - na dobę to daje około 1kWh - czyli 365kWh gdyby chodził cały rok. Też mam wątpliwości co do sprawności - podczas ładowania akumulatora - pobrał z sieci ponad dwa razy więcej energii niż wyciągnął z akumulatora w trakcie rozładowywania. rozładowuje ako do 10.5V, alarm aktywuje się podczas rozładowywania przy 11V, ładuje do 14.4V a następnie podtrzymuje 13.5V Wentylator cały czas chodzi podczas ładowania Ako, Sprawność ?!

22 lutego 2024

Super dziala, jak trzeba szybkie i proste podłączenie, tyle tylko że krótki kabel od zasilacza, pozatym polecam już nie straszne przerwy w dostawie prądu, pompka C.O. jak i pompka od kolektorów słonecznych może pracować cały dzień bez prądu z sieci

22 lutego 2024

Używam jako UPS zasilający: piec CO, domofon, internet i dwa laptopy z dodatkowymi monitorami. Do tego kupiłem akumulator 100Ah i szacunkowo cały dzień powinno wytrzymać. (Wypróbowane było 2 godziny.) Wprawdzie wydaje z siebie takie ciche bzyczenie i gdyby to stało mi przy biurku obok komputera, to by mnie irytowało. Po prostu jestem przewrażliwiony na bzyczenie. Oczywiście przy pracy akumulatorowej jest jeszcze głośniejsze, bo dochodzi wiatrak. Ale jak stoi w kotłowni, to nie przeszkadza.

 •  

  W Państwa domach pracuje już ponad 20 000 zasilaczy od nas, dziękujemy za zaufanie :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl