Nie wiesz który zasilacz wybrać, sprawdź poniżej:
Wybierz wg. polecanego przez nas zastosowania zasilacza awaryjnego
UWAGA ! ! !

 

Wszystkie towary posiadamy fizycznie na magazynie i szybko wysyłamy porządnie zabezpieczone.

Nie wiesz co wybrać? Napisz mail volton.pl@gmail.com , zadzwoń na numer 71/363-53-33 - pomożemy.

Sprawdź opinie o nas w systemie allegro.pl TU KLIKNIJ 

UPS 500W 800VA +20Ah - UPS PEŁNY SINUS wraz z akumulatorem żelowym 12V 20Ah - PODTRZYMA ZASILANIE PIECA LUB KOMPUTERA ŚREDNIO PRZEZ 2-3 GODZINY - WERSJA SF - DO NOWOCZESNYCH PIECÓW, KOLEKTORÓW, KOMPUTERÓW

Dostępność: chwilowy brak towaru
Cena: 549,00 zł 549.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy


ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Zestaw dedykowany do pieców, również gazowych, ale ze względu na klasę napięcia,  lepszą niż mamy w sieci, nadaje się do wszystkich urządzeń domowych, których moc w szczycie nie przekracza 800W.

Zasilacz w wersji specjalnej VOLTON SF (stała faza) - odzwierciedla układ fazy z zerem podczas pracy, czyli na wyjściu zasilacza zarówno na pracy sieciowej jak i akumulatorowej mamy FAZĘ oraz ZERO w polskim standardzie (faza po lewej, gdy bolec uziemiający u góry) - urządzenia nie rozpoznają nawet zmiany zasilania, przełączenie odbywa się w ułamku sekundy.

Świetny zestaw dobrego producenta - UPS od wielu lat w naszej ofercie - sprawdzony i bezawaryjny - doskonałe połączenie UCZCIWEJ jakości z atrakcyjną ceną, produkt posiada w komplecie markowy żelowy akumulator o pojemności 20Ah.

Podczas czuwania nie pracuje wentylator, zasilacz jest całkowicie cichy, dlatego może być stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych oraz biurowych.

Zasilacz jest wyposażony w podwójne, miedziane okablowanie.

Wersja specjalna VOLTON SF jest również przystosowana do pracy w instalacjach z fotowoltaiką i nie próbuje niepotrzebnie obniżać napięcia. A więc jak w sieci masz np. 248V to na wyjściu z zasilacza również będzie 248V., zasilacz nie uznaje to za problem. Większość zasilaczy przy napięciu 246V skokowo obniża napięcie na 228V, a przy lekkim obniżeniu napięcia w sieci skokowo podwyższy na np.245V co może powodować rozchwianie pracy pieca, szczególnie obrotów nadmuchów. Tutaj ten problem nie wystąpi.

Standardowe TAŃSZE wersje zamieniają fazę z zerem po przejściu na zasilanie akumulatorowe, przez co elektronika nowoczesnych pieców często nie pracuje poprawnie, szczególnie piece gazowe wyświetlają błędy i nie chcą pracować, ale również problemy pojawiają się ze sterowaniem nowoczesnymi pompami elektronicznymi. Zdecydowanie lepiej kupić ten zasilacz, bo przecież nie warto ryzykować piecem za kilka tysięcy złotych.

Bardzo dobry, markowy zestaw , kompletny, gotowy do używania. Polecam.

Nasza ocena przy poszczególnych zastosowaniach do odbiorników o łącznej mocy szczytowej poniżej 800W:

 • pompy obiegowe centralnego ogrzewania - celujący
 • kominka z płaszczem wodnym + pompy - celujący
 • pieca z nadmuchem + pompy - celujący
 • piec z podajnikiem + pompy - celujący
 • pieca gazowego + pompy - celujący
 • kolektory słoneczne + pompy - celujący
 • komputera PC z monitorem, drukarką itp - celujący
 • osprzętu akwariowego - celujący
 • inne urządzenia biurowe i domowe: kasy fiskalne, wagi, telewizory itp. o mocy do 500W - celujący
 • zasilacze o mocy poniżej 1500W zazwyczaj nie nadają się do lodówek domowych !

Podstawowe cechy:

 • PRAWDZIWIE CZYSTOSINUSOIDALNE napięcie jak z sieci (gładka fala na wykresie oscyloskopu)
 • Wyświetlacz podstawowych parametrów pracy
 • Bezprzerwowe zasilanie podłączonych odbiorników*
 • AVR automatyczna regulacja napięcia wyjściowego
 • Wbudowana automatyczna ładowarka akumulatora malej oraz dużej mocy
 • Dwa gniazda wyjściowe na obudowie

Kupujesz zestaw: zasilacz awaryjny z akumulatorem żelowym o pojemności 20Ah.

Pozwala na podtrzymanie zasilania przykładowych odbiorników:

Podtrzymuje zasilanie pieca gazowego przez 2 do 3 godzin

Komputera stacjonarnego z monitorem przez 2 do 3 godzin

Kominka z płaszczem wodnym przez 3 do 4 godzin

Bramy garażowej przez 10 godzin czuwania plus kilka otwarć/zamknięć.

Pompy akwariowej przez 10 godzin.

Monitoringu zależnie od ilości kamer, ale można spodziewać się kilka godzin podtrzymania zasilania.

Powyższe czasy są jedynie orientacyjne, ale poparte naszym kilkunastoletnim doświadczeniem.

 
 

 

Specyfikacja urządzenia:

 • Moc znamionowa: 500W
 • Moc chwilowa: 800W (30s) z sygnalizacją dźwiękową stanu przeciążenia
 • Rodzaj baterii: 12V DC 20Ah
 • Parametry ładowania: napięcie ładowania 14,5V/napięcie podtrzymania 13,65V/początkowy prąd ładowania 5A - prąd malejący
 • Maksymalne napięcie akumulatora: 14,6V
 • Minimalne napięcie akumulatora: 10,5V
 • Zakres napięcia wejściowego dla pracy z sieci: 180 ~ 275V AC
 • Częstotliwość wejściowa dla pracy z sieci: 45 ~ 60Hz
 • Zakres napięcia wyjściowego: 230V AC +/-8%
 • Częstotliwość wyjściowa: 50Hz +/-0.5Hz
 • Kształt napięcia wyjściowego: czysta sinusoida
 • Efektywność wyjściowa >=85% ( DC na AC )
 • Prąd ładowania akumulatora: 4A (istnieje możliwość zwiększenia prądu ładowania do 10A poprzez przecięcie zworki na płycie)
 • *Czas przełączania: <=4ms
 • Zabezpieczenia: przed przeciążeniem, zwarciem, przepięciem, zbyt wysokim lub zbyt niskim napięciem oraz przegrzaniem
 • Pobór mocy w trakcie czuwania, praca z sieci: 9W
 • Pobór mocy, bieg jałowy, praca akumulatorowa bez obciążenia: 14W
 • Pobór mocy z akumulatora przy przykładowym obciążeniu 80W - 108W
 • Waga kompletu 9 kg
 • Rozmiar: 14x18x24 cm (ups) + 181x77x167 mm (akumulator)

 

Zasilacz UPS PIECA GAZOWEGO STAŁA FAZA P.SINUS+AKU Marka VoltON
Zasilacz UPS PIECA GAZOWEGO STAŁA FAZA P.SINUS+AKU Typ pieca dwufunkcyjny dwufunkcyjny z zasobnikiem cwu jednofunkcyjny komora spalania inny

Na tym UPS pompy CO pracują cicho jak na napięciu z sieci , prawidłowo pracują nadmuchy i wszystkie urządzenia elektroniczne , nadaje się do zasilania nowoczesnych pomp z płynną elektroniczną regulacją prędkości obrotowej.

Pod wyprowadzone kable z wnętrza obudowy istnieje możliwość podłączenia akumulatorów samochodowych lub żelowych w celu wydłużenia czasu podtrzymania odbiorników. Zasilacz nie ma ograniczonego programowo czasu pracy z akumulatora, jak duże podłączymy akumulatory, tak długo będzie zasilał awaryjnie odbiorniki podczas przerwy w dostawie prądu w sieci .

Jak to działa ? UPS posiada wtyczkę do napięcia 230V prądu zmiennego oraz gniazda wyjściowe 230V, akumulator energii z którego będziemy korzystać w przypadku braku prądu w sieci. Priorytetem będzie zasilanie dostarczane z sieci 230V , które po analizie poprawności jest przekazywane na gniazdo wyjściowe. W momencie zaniku napięcia w sieci lub wykrycia jego nieprawidłowych parametrów UPS przełączy się automatycznie w ciągu ułamka sekundy na pracę z akumulatora. W przypadku powrotu poprawnego napięcia w sieci UPS przełączy je na gniazda wyjściowe oraz automatycznie doładuje sobie akumulator.

Co bardzo ważne, jest to zasilacz generujący PEŁNĄ czystą sinusoidę , pompy pracują identycznie jak na napięciu z sieci . Całość sterowana mikroprocesorowo, bardzo nowoczesna konstrukcja . Posiada tak zwany ZIMNY START czyli możemy uruchomić podłączone urządzenia ręcznie bezpośrednio z akumulatora ( bez udziału sieci ) np. w samochodzie podczas wakacyjnych wyjazdów .

Urządzenie wyposażone jest w czytelny i przejrzysty wyświetlacz LED ze wskaźnikami aktualnego statusu:

zasilania, napięcia wejściowego, wyjściowego i naładowania baterii

Czy można dołączyć dodatkowe akumulatory? Tak. Pod warunkiem, że są to akumulatory typu 12V o napięciu spoczynkowym w granicach 10-13V. Połączenie należy wykonać wtedy równolegle (łącząc plus z plusem, minus z minusem). Jeżeli nie mamy pewności co do sprawności dołączanego akumulatora bardzo ważne jest, aby sprawdzić miernikiem napięcia czy po kilkunastu godzinach od podłączenia zasilacz obniżył napięcie na akumulatorach do około 13,6V. Jeżeli dołączony akumulator nie będzie sprawny może dojść do ciagłego ładowania pary akumulatorów i w konsekwencji przeładowania tego sprawnego. Maksymalnie po 48 godzinach ładowania powinno nastąpić obniżenie napięcia ładowania do około 13,5 - 13,8V, to będzie oznaka, że wszystko działa prawidłowo.

Czy można zastosować akumulator samochodowy? Akumulatory samochodowe mokre nie są przeznaczone do pracy ciągłej pod napięciem konserwacji (FLOAT) 13,65V jakie znajduje się na zaciskach akumulatorowych takiego zasilacza awaryjnego (jak i innych tego typu). Ciągła praca pod takim napięciem powoduje przyspieszoną korozję na elektrodzie oraz zwiększone parowanie elektrolitu, nawet w odmianach tak zwanych "bezobsługowych". Dodatkowo w przypadku akumulatorów samochodowych rozładowanie ich poniżej 50% pojemności nie jest zalecane i doprowadzi do trwałego zmniejszenia ich sprawności już po kilku pełnych rozładowaniach. Użycie akumulatora samochodowego do zasilania awaryjnego jest dozwolone, ale należy się liczyć z ich krótką trwałością oraz nieprzewidywalną pojemnością, a więc i trudnym w ocenie czasem pracy zabezpieczanych odbiorników.

Dlatego w celu zasilania awaryjnego skonstruowano akumulatory kwasowe w technologii AGM. Dzięki umieszczeniu elektrolitu w macie z włókna szklanego znacznie ograniczono parowanie elektrolitu z akumulatorów oraz zastosowano w nich solidniejsze, bardziej odporne na korozję płyty. Waga dobrego akumulatora AGM do zasilania awaryjnego jest kilkadziesiąt procent większa od odpowiednika samochodowego.

Zalecane akumulatory są do nabycia w naszym sklepie.

Akumulator podpinamy do widocznych poniżej przewodów akumulatorowych. Chcąc zastosować akumulator samochodowy należy wraz z akumulatorem zakupić klemy i przykręcić je do zacisków oczkowych tego zasilacza.  Pod kable akumulatorowe można podłączyć jednocześnie kilka różnych akumulatorów.

Opinie o produkcie (0)

 •  

  Nie wiesz jaki zasilacz wybrać - napisz na volton.pl@gmail.com (24h) , zadzwoń na 71/363-53-33  - błyskawicznie doradzimy.

  W Państwa domach pracuje już ponad 14 000 naszych zasilaczy, dziękujemy za zaufanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl