Nie wiesz który zasilacz wybrać, sprawdź poniżej:
Wybierz wg. polecanego przez nas zastosowania zasilacza awaryjnego
UWAGA ! ! !

 

Kup 2 sztuki = rabat 5%

Kup 3 sztuki = rabat 10%

Kup 4 sztuki lub więcej = rabat 12%

 

Dodatkowy rabat dla zarejestrowanych Klientów 3%.

UPS 1000W 1000VA - Zasilacz Awaryjny Przetwornica UPS Do Lodówki, Pieców C.O. Komputerów, Serwerów w Firmie - 1000W, PEŁNY SINUS, do akumulatorów zewnętrznych 12V 10-500Ah - ZASTOSOWANIA PROFESJONALNE

Dostępność: jest ponad 20 sztuk na naszym magazynie - od 2000zł dostawa GRATIS / CENY BRUTTO
Wysyłka w: towar wyślemy już w 48h / 14 dni na zwrot lub wymianę (również dla firm)
Cena: 999,00 zł 999.00
ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

Nasza ocena przy poszczególnych zastosowaniach do :

 • kominka z płaszczem wodnym + pompy - celujący
 • pieca z nadmuchem + pompy - celujący
 • pieca z nadmuchem i podajnikiem + pompy - celujący
 • pieca gazowego - celujący
 • wszystkich kolektorów słonecznych - celujący
 • komputera PC z monitorem , drukarką itp - celujący
 • osprzętu akwariowego - celujący
 • lodówki , zamrażalki - celujący
 • inne urządzenia biurowe i domowe: kasy fiskalne , telewizory itp.

 

Zanim o ogólnych parametrach zasilacza opowiedzmy czym tak naprawdę różni się on od pozostałych.

 

Zasilacz ten działa jak inne z naszej oferty, czyli automatycznie załącza odbiorniki na pracę akumulatorową, ładuje akumulator itd. Jednak najważniejsze co odróżnia go od pozostałych to możliwość konfiguracji warunków pracy i ładowania akumulatora .

 

Dla trwałości używanego akumulatora podstawowe znaczenie na które wpływ ma zasilacz to :

 

- napięcie jakim jest ładowany (możemy ustawić stopniowo od 13,6 do 15V) - akumulatory samochodowe mokre Ca/Ca są ładowane do 14,8V (a nawet dla regeneracji, np. raz na kwartał, do 16,2V, ale bardzo małym prądem), AGM również do 14,8V (16,2V małym prądem), jednak GEL tylko do 14,1V. Jeżeli ładowanie występuje dosyć często i może potrwać długo zalecamy obniżenie tych napięć do wartości 14,4V dla mokrego Ca/Ca i AGM. 

 

- napięcie na jakim jest podtrzymywany w stanie naładowania (możemy ustawić stopniowo od 13,2 do 14,6V) - akumulatory samochodowe Ca/Ca podtrzymujemy nisko np. 13,2 V, GEL również 13,2V , a  AGM 13,6V  ( jednak, gdy akumulator ma być długo nieużywany zalecamy zejście również na 13,2V w celu zmniejszenia korozji płyt dodatnich akumulatora ). Jednak przy takim napięciu należy okresowo odświeżyć akumulator uruchomiając jego ładowanie do napięcia ładowania np. poprzez chwilowe rozłączeniu zasilania. 

 

- napięcie do jakiego zostanie rozładowany (możemy ustawić stopniowo 9,6 do 11,5V) - tu w zależności od czasu rozładowania , przyjmuje się za bezpieczne 10,5V dla AGM oraz GEL i 10,8V dla mokrych samochodowych Ca/Ca, jednak możemy obniżyć tą wartość w przypadku krótkotrwałego rozładowywania akumulatora dużym prądem, aby zwiększyć dostępną pojemność np. 9,6V gdy akumulator rozładujemy w ciągu godziny, lub podwyższyć tą wartość w celu ochrony akumulatora w przypadku rozładowywania przez ponad 20 godzin. Szczegółowe progi dozwolone powinny być zawarte w instrukcji akumulatora o ile jest on do tego celu przeznaczony (nie znajdziemy ich raczej w dokumentacji akumulatorów rozruchowych samochodowych)

 

- prąd jakim zostanie powtórnie naładowany (możemy ustawić stopniowo od 1 do 40A) - przyjmuje się, że najlepszą regenerację akumulatora w stosunku do potrzebnego na to czasu uzyskamy ładując akumulator prądem o wartości około 10% jego pojemności, czyli np. akumulator o pojemności 80Ah najlepiej ładować prądem 8A. Jeżeli akumulator ładujemy znaczne większym prądem np 10A dla akumulatora 26Ah to wg. naszego testu akumulator AGM utracił około 10% pojemności po jednorazowym ładowaniu. Część składu elektrolitu pozostała na płytach ołowiowych i nie brała udziału w kolejnym rozładowywaniu. Jeżeli akumulator pozostawimy w takim stanie utrata może być już nieodwracalna. Szybkie powtórne rozładowanie i naładowanie prądem początkowym 3A przywróciło właściwą pojemność. Dla akumulatorów typu AGM zalecane prądy ładowania mieszczą się zazwyczaj w przedziale 10-30% jego pojemności, czyli dla akumulatora 40Ah prąd optymalny to 4A a maksymalny dopuszczalny 12A - przy czym wartość 12A zwiększy nagrzewanie się elektrolitu i zmianie powinny ulec napięcia ładowania oraz może to doprowadzać do odparowywania wody przez zawory z akumulatora co przy częstym ładowaniu skróci jego trwałość, przy ładowaniu okazjonalnym, kilka razy w roku nie powinno mieć jednak znaczącego wpływu na jego sprawność.  Zalecenia renomowanych producentów akumulatorów mówią, aby nie przekraczać 20% prądu ładowania, czyli dla akumulatora 40Ah nie większy prąd niż 8A. 

 

Powyżej podaliśmy przykłady napięć wymaganych do ładowania akumulatorów o temperaturze elektrolitu 25 st. C stosowane o ile producent akumulatora wyraźnie nie wymaga innych.  Zazwyczaj w zasilaczach przeznaczonych do podłączania zewnętrznych akumulatorów stosuje się wartości średnie, odpowiednie dla akumulatorów różnych typów (głównie AGM) pracujących w temperaturze pokojowej. Oczywiście jak coś jest uśrednione to nie może być doskonałe. Wraz ze zmianą temperatury pracy akumulatora oraz jego typu, należy zmienić wartości napięć oraz dostosować wartość prądu ładowania do pojemności akumulatora.

 

Poza tymi parametrami zasilacz umożliwia pełną konfigurację innych parametrów, o których wyczytać można w instrukcji do pobrania na dole strony.

 

Kupując u nas jednocześnie akumulator, zasilacz zaprogramujemy na współpracę z wybranym akumulatorem, aby maksymalnie wydłużyć jego żywotność (parametry ustawimy na pracę w temperaturze pokojowej około 20 stopni C, jeżeli zestaw ma pracować w innych temperaturach, ponad  5 stopni różnicy,  napisz o tym w uwagach w podsumowaniu zamówienia)

 


Awaryjne zasilanie zaawansowanych pomp CO , pieca z nadmuchem , kolektorów słonecznych , pieca gazowego , komputerów i innego sprzętu biurowego i domowego.

 

 • Najwyższej klasy przetwornica generująca PRAWDZIWIE CZYSTOSINUSOIDALNE napiecie 
 • Wyświetlacz podstawowych parametrów pracy
 • Bezprzerwowe zasilanie podłączonych odbiorników*
 • Kontrola ON-LINE-INTERACTIVE jakości napięcia
 • Sterowanie mikroprocesorowe
 • Wbudowana automatyczna ładowarka akumulatora regulowanej mocy w zakresie od 1 do 40A (co 1A)
 • Dwa gniazda wyjściowe
 • Do stosowania z akumulatorami 12V o pojemności od 10Ah do 600Ah - ze względu na wydajność ( zdolność długotrwałego ciągłego oddawania zgromadzonej energii) najlepiej typu AGM dostępne u nas, dla takich akumulatorów ustawiamy napięcie podtrzymania akumulatora (13,6V dla 20st. C otoczenia ), ale można również użyć akumulatora samochodowego rozruchowego - pamiętając, że dzisiejsze akumulatory samochodowe są wykonane w technologi mokry Ca/Ca i powinny być przechowywane pod napięciem do 13,2V , a próg do którego taki akumulator zostanie rozładowany należy zwiększyć do nie mniej niż 10,8V - takie można ustawić w tym zasilaczu, dzięki czemu ich starzenie nie powinno przebiegać szybciej niż w samochodzie, o ile akumulator jest dobrej jakości i nie jest rozładowywany głęboko częściej niż 2-3 razy w roku. Akumulator samochodowy Ca/Ca źle znosi głębokie rozładowania i kilkakrotnie szybciej się zasiarcza w porównaniu do akumulatora typu AGM oraz nie jest konstruowany z myślą od oddawaniu energii w sposób ciągły np. przez 5 godzin. Może okazać się, że pomimo jego dekralowanej przez producenta pojemności np. 72Ah ( to jest parametr dla 20 godzinnego czasu rozładowywania ) przy takim samym obciążeniu będzie pracował krócej niż AGM pojemności 55Ah, w dokumentacji akumulatora samochodowego nikt nie podaje czasów rozładowania przy konkretnych obciążeniach, dlatego faktyczny czas podtrzymania zasilania z takiego akumulatora będzie znany dopiero podczas pierwszego testu w naszym układzie zasilania awaryjnego .  
 • Dodatkowo w tym zasilaczu można stosować akumulatory typu GEL (typowo żelowe), zalecane jeżeli układ ma pracować cyklicznie (codzienne rozładowanie / ładowanie), dla których należy ograniczyć napięcie ładowania do 14,1V a podtrzymania do 13,2V. Podane wartości stosować wyłącznie o ile producent akumulatora nie określa inaczej.
 • Najwyższej klasy przetwornica generująca PRAWDZIWIE CZYSTOSINUSOIDALNE napiecie 
 • Wyświetlacz podstawowych parametrów pracy
 • Bezprzerwowe zasilanie podłączonych odbiorników*
 • Kontrola ON-LINE-INTERACTIVE jakości napięcia
 • Sterowanie mikroprocesorowe
 • Wbudowana automatyczna ładowarka akumulatora regulowanej mocy w zakresie od 1 do 40A (co 1A)
 • Dwa gniazda wyjściowe


Na tym UPS pompy CO pracują cicho jak na napięciu z sieci , prawidłowo pracują nadmuchy i podajniki , nadaje się do zasilania nowoczesnych pomp z płynną elektroniczną regulacją prędkości obrotowej.


W przeciwieństwie do standardowych UPS komputerowych z wbudowanymi akumulatorami jest przystosowany do wielogodzinnej pracy , ograniczając się wyłącznie pojemnością podłączonego do niego akumulatora . Przykładowo zasilając pompę centralnego ogrzewania o standardowej mocy 40W z podłączonego akumulatora 12v 40Ah czas ten wyniesie około 8 godzin . Moc ciągła , którą jest w stanie zasilać urządzenie to 1000W . Do UPSa możemy podłączyć kilka odbiorników o mocy łącznej do 1000W poprzez zwykły rozdzielacz jaki używamy w domu w gniazdkach .

Jak to działa ? UPS posiada wtyczkę do napięcia 230V prądu zmiennego , gniazda wyjściowe 230V oraz zaciski do podłączenia akumulatora 12V dowolnego typu . Priorytetem będzie zasilanie dostarczane z sieci 230V , które po analizie poprawności jest przekazywane na gniazdo wyjściowe .W momencie zaniku napięcia w sieci lub wykrycia jego nieprawidłowych parametrów UPS przełączy się automatycznie w ciągu ułamka sekundy na pracę z podłączonego do niego akumulatora 12V .W przypadku powrotu poprawnego napięcia w sieci UPS przełączy je na gniazda wyjściowe .

 

Jest to świetne rozwiązanie , które jest stosowane przez profesjonalnych instalatorów instalacji CO i doskonale sprawdza się w automatycznym zasilaniu awaryjnym .
Co bardzo ważne , jest to zasilacz generujący PEŁNĄ czystą sinusoidę , pompy pracują identycznie jak na napięciu z sieci . Całość sterowana mikroprocesorowo , bardzo nowoczesna konstrukcja . Posiada tak zwany ZIMNY START czyli możemy uruchomić podłączone urządzenia ręcznie bezpośrednio z akumulatora ( bez udziału sieci ) np. w samochodzie podczas wakacyjnych wyjazdów .


Urządzenie wyposażone jest w czytelny i przejrzysty wyświetlacz LED ze wskaźnikami aktualnego statusu:

zasilania , napięcia wejściowego , wyjściowego i częstotliwości , poziomu obciążenia i naładowania baterii

 

OPIS PRODUCENTA:

 Czysto sinusoidalny przebieg wyjściowy (true sin),
 Obudowa wisząca
 Synchronizacja napięcia wyjściowego z siecią zasilającą (napięcie i częstotliwość)
 Zapewnia ładowanie akumulatora, oraz automatyczne przełączenie na prace bateryjną,
 Sterowanie mikroprocesorowe,
 Harmoniczne napięcia wyjściowego <5%,
 Współpraca z odbiornikami rezystancyjnymi, indukcyjnymi, pojemnościowymi,
 Menu wyboru z wyświetlaczem LCD,
 Chwilowa przeciążalność 150% ,
 Oszczędzanie energii elektrycznej w stanie uśpienia (poniżej 5W),
 Programowana z MENU ładowarka akumulatorów (3-stopnie),
 Czas podtrzymania zależny od podłączonych akumulatorów,
 Łatwy w montażu i uruchomieniu,
 Niskoczęstotliwościowy transformator toroidalny w stopniu wejściowym.
Zastosowanie: Systemy komputerowe, bramy garażowe, monitoring, oświetlenie awaryjne,
kontrola dostępu, systemy C.O., systemu solarne, grzejnictwo, czujniki pomiarowe, napędy.

 

Specyfikacja:

 • Moc znamionowa: 1000W
 • Moc chwilowa: 1500W
 • Rodzaj baterii: 12V DC
 • Maksymalne napięcie akumulatora: 15V DC
 • Zakres napięcia wejściowego: 180 ~ 275V AC
 • Częstotliwość wejściowa: 45 ~ 60Hz
 • Zakres napięcia wyjściowego: 230V AC +/-8%
 • Częstotliwość wyjściowa: 50/60Hz +/-0.5Hz
 • Kształt napięcia wyjściowego: czysta sinusoida
 • Efektywność wyjściowa >=85% ( DC na AC )
 • Prąd ładowania akumulatora: max. 40A
 • *Czas przełączania: <=4ms
 • Zabezpieczenia: przed przeciążeniem, zwarciem, przepięciem, zbyt wysokim lub zbyt niskim napięciem oraz przegrzaniem
 • Dopuszczalna temperatura pracy: 0-40 C
 • Dopuszczalna wilgotność powietrza 10 - 90%
 • Pobór mocy w trakcie czuwania , praca z sieci: 30W (5W w trybie automatycznego uśpienia po zdjęciu obciążenia)
 • Pobór mocy , bieg jałowy , praca akumulatorowa bez obciążenia: 33W
 • Waga. 12 kg

Gwarancja 24 miesiące

INSTRUKCJA DO POBRANIA:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

27 marca 2018

UPS-iPS-1000W+Akumulator AGM GLP12V 55Ah na kotle co+bufor max150W min100W zasila awaryjnie 4-5godzin.Zasilacz pracuje cicho,pompy identycznie jak na sieci230V.Polecam Produkt i Dystrybutora.Nastepna opinia oby za kilka lat.Dziekuje.

2 marca 2019

Zakupione już dwa do podtrzymania pieców i uchronienia przed zniszczeniem elektroniki podczas zaników napięcia. Proponuję przed zakupem skontaktować się ze sklepem w sprawie akumulatora ja kupiłem na allegro 100ah,za drugim razem też,bo oferta ze sklepu przyszła za późno,gdy już masz skądś aku to podaj im Ah by nastawili elektronikę,podobno można kilka akumulatorów podpiąć. Przez 4h spadło do 85% , przełączenie nastépuje błyskawicznie bez zauważenia. Polecam

 •  

  Nie wiesz jaki zasilacz wybrać - napisz na volton.pl@gmail.com (24h), lub zadzwoń na 713635333 najlepiej w godz.10-12 - błyskawicznie doradzimy.

  Rabaty dla sklepów i firm instalacyjnych z BRANŻY.

  W Państwa domach pracuje już ponad 14 000 naszych zasilaczy, dziękujemy za zaufanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl