Nie wiesz który zasilacz wybrać, sprawdź poniżej:
Wybierz wg. polecanego przez nas zastosowania zasilacza awaryjnego
UWAGA ! ! !

 

 

Wszystkie towary posiadamy fizycznie na magazynie i szybko wysyłamy porządnie zabezpieczone.

Dedykowany Akumulator Żelowy 100Ah do zasilacza UPS VOLT

Dostępność: jest mniej niż 10 sztuk na naszym magazynie - od 2000zł dostawa GRATIS / CENY BRUTTO
Wysyłka w: towar wyślemy już w 48h / 14 dni na zwrot lub wymianę (również dla firm)
Cena: 552,00 zł 552.00
ilość szt.
* - Pole wymagane

Opis

SERIA V-PRO - PRODUKT W DOBREJ CENIE

Rozładowanie mocą 100W zajęło w naszym teście 690 minut (11 godzin i 30 minut)


Akumulatory z serii VPRO 100 Ah są wykonane w technologii AGM (Absorbent Glass Mat) VRLA i głównie przeznaczone m.in.: do zastosowania w systemach zasilania awaryjnego (UPS, systemy automatyki), instalacjach solarnych oraz z przetwornicami napięcia. Najlepiej sprawdzają się w układach ładowania buforowego, jednak mogą być też stosowane w aplikacjach, w których akumulatory pracują cyklicznie. Dla głębokości rozładowania do 50 % posiadają około 650 cykli pracy. Projektowana żywotność wynosi 8-10 lat dla pracy w temperaturze ok. 20-25 stopniach Celsjusza.

Akumulatory typu AGM VRLA charakteryzują się budową wewnętrzną opartą na separatorach wykonanych z włókna szklanego w, których skupiony jest elektrolit. Separatory umieszczone są pomiędzy ołowianymi płytkami wewnątrz zasobnika energii w akumulatorze. Dodatkową cechą akumulatorów tego typu jest posiadanie automatycznego systemu uszczelniania (zawory ciśnieniowe - Valve Regulated). Zawory otwierają się w momencie wykrycia zbyt wysokiego ciśnienia wewnątrz akumulatora, powodując bezpieczne odprowadzenie powstałego gazu na zewnątrz obudowy, zapobiegając uszkodzeniu. Do takiej sytuacji najczęściej dochodzi w momencie przeładowywania akumulatora. Obudowa akumulatora wykonana jest z materiału typu ABS, a ogniwa z miedzi.

Najczęstsze zastosowanie akumulatorów typu AGM VRLA to m.in.:

- układy zasilania awaryjnego (zasilacze UPS, przetwornice);
- systemy alarmowe;
- instalacje fotowoltaiczne;
- systemy kontroli dostępu;
- zasilanie kas fiskalnych;
- systemy telewizji przemysłowej;
- zasilanie zabawek elektrycznych;
- systemy telekomunikacyjne;
- systemu oświetlenia zapasowego;
- zasilanie wyposażenia medycznego;
- zasilanie skuterów, motorowerów;

Najważniejsze zalety akumulatorów VPRO AGM VRLA to m.in.:

- nie wymagają uzupełniania lub wymiany elektrolitu;
- mogą pracować w dowolnej pozycji;
- charakteryzują się wysoką sprawnością i wydajnością;
- długa żywotność 8-10 lat;
- wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury;
- bezpieczne w użytkowaniu (brak wycieku elektrolitu, zawory ciśnieniowe);

----------------------------------------

Przewidywana żywotność: 8 - 10 lat
Pojemność (25 °C): 100 Ah
Napięcie: 12V
Maksymalny prąd ładowania: 30 A
Wysokość całkowita: 220 mm
Wysokość: 214 mm
Szerokość: 171 mm
Długość: 330 mm
Waga: 27,3 Kg
Rezystancja wewnętrzna (25 °C): 4,5 mΩ przy pełnym naładowaniu
Rozładowanie własne: 2-3 % na miesiąc przy 25 °C
Pojemność (40 °C): 102%
Pojemność (25 °C): 100 %
Pojemność (0 °C): 85 %
Pojemność (-15 °C): 65 %
Ładowanie buforowe: 13,5 – 13,8 V (-18 mV/C)
Ładowanie cykliczne: 14,5 – 15,0 V (-30 mV/C)

Parametry eksploatacyjne

a) Ładowanie:

Akumulatory bezobsługowe należy ładować metodą stałonapięciową z ograniczeniem początkowego prąduładowania (charakterystyka IU). Początkowy prąd ładowania nie powinien być większy niż 0,3 C [A] (C- pojemność akumulatora) czyli na przykład 8,4 [A] dla modelu EP 28-12. Zalecany początkowy prądładowania to 0,1 pojemności akumulatora czyli 2,8 [A] dla modelu EP 28-12.

Napięcie ładowania podczas pracy buforowej (zasilanie awaryjne) powinno zawierać się w zakresie od 2,25do 2,30 [V/ogniwo] (zalecane 2,275 [V/ogniwo]) czyli od 13,50 do 13,80 [V] dla akumulatora o napięciu 12 [V] (6 ogniw) i od 243,00 do 248,4 [V] dla 18 akumulatorów połączonych szeregowo (bateria 220 V, 108 ogniw).

Podczas pracy cyklicznej (powtarzane cykle rozładowania/ładowania) gdy akumulator stanowi podstawoweźródło zasilania, napięcie ładowania powinno zawierać się w zakresie od 2,40 do 2,50 [V/ogniwo] czyli od14,40 do 15,00 [V] dla akumulatora o napięciu 12 [V] (6 ogniw) Przy dużych wahaniach temperatury pracy należy zastosować zasilacz z układem kompensacji temperaturowej napięcia ładowania, który zmniejsza napięcie ładowania przy wzroście temperatury. Współczynnik kompensacji temperaturowej wynosi minus 3 [mV/°C/ogniwo] od 25 [°C]. Napięcie ładowania powinno być dobrze stabilizowane a jego tętnienia nie powinny przekraczać 1,5 [%].

Każde ogniwo akumulatora bezobsługowego (6 woltowy - 3 ogniwa, 12 woltowy - 6 ogniw) posiada jednokierunkowy, samouszczelniający się zawór, który otwiera się w przypadku wzrostu ciśnienia wewnątrz akumulatora (np. przy przeładowaniu) i wypuszcza gazy na zewnątrz, chroniąc pojemnik przed rozsadzeniem. Dlatego nie należy ładować akumulatorów bezobsługowych w szczelnych obudowach a pomieszczenie, w którym znajduje się bateria musi być wyposażone przynajmniej w sprawną naturalną(grawitacyjną) wentylację.

b) Temperatura pracy:

Znamionowa temperatura pracy akumulatorów bezobsługowych wynosi 25 [°C]. Praca akumulatorów bezobsługowych w podwyższonych temperaturach powoduje bardzo znaczne skrócenie ich żywotności.Żywotność zmniejsza się o połowę na każdy trwały wzrost temperatury o 8 [°C] powyżej znamionowej temperatury pracy. Oznacza to, że akumulator eksploatowany w 33 [°C] zachowa 50 [%] a w 41 [°C] tylko 25 [%] projektowanej żywotności. Dla uzyskania maksymalnej żywotności akumulatora pracującego buforowo należy:

- umieszczać akumulator z dala od urządzeń będących źródłem ciepła (np. transformator, radiator), - zachować przynajmniej 1,5 cm odstępu wokół akumulatora oraz stosować urządzenia z otworami

wentylacyjnymi w obudowie dla zapewnienia swobodnej cyrkulacji powietrza, - zastosować efektywną naturalną lub wymuszoną wentylację lub klimatyzację,

- stosować zasilacz z kompensacją temperaturową napięcia ładowania jeśli temperatura pracy będzie przekraczać 25 [°C].

Praca w wysokiej temperaturze (powyżej 40 [°C]) oprócz znacznego skrócenia żywotności akumulatorów może doprowadzić również do ich uszkodzenia.

Wzrost temperatury akumulatorów powoduje zmniejszenie ich rezystancji wewnętrznej co skutkuje zwiększeniem prądu ładowania. Większy prąd podnosi temperaturę akumulatorów więc ich rezystancja maleje. Następnie cykl ten powtarza się prowadząc do tak zwanego rozbiegu cieplnego czyli braku stabilności termicznej akumulatorów. Gdy temperatura akumulatorów przekroczy 40 [°C] proces ten przebiega lawinowo i doprowadza do nieodwracalnego uszkodzenia akumulatorów (przerwa lub zwarcie wewnętrzne, w ekstremalnych przypadkach deformacja obudowy).

Należy pamiętać, że przy temperaturze powietrza w pomieszczeniu na poziomie 40 [°C], temperatura akumulatorów umieszczonych wewnątrz zasilacza UPS będzie od kilku do kilkunastu [°C] wyższa, w zależności od trybu pracy akumulatorów (ładowanie buforowe lub rozładowanie dużym prądem).

c) Głębokość rozładowania:

Szczelne akumulatory ołowiowo-kwasowe są wrażliwe na nadmierne (zbyt głębokie) rozładowania. Nadmierne rozładowanie akumulatora powoduje ograniczenie jego możliwości magazynowania energii, zmniejszenie pojemności i skrócenie żywotności. Przyczyną nadmiernego rozładowania może być równieżpozostawienie rozładowanego akumulatora przez dłuższy czas bez ładowania. Zbyt głęboko rozładowywane akumulatory ulegają zasiarczeniu, które objawia się częściową, nieodwracalną utratą dostępnej pojemności. Minimalne dopuszczalne napięcie rozładowania akumulatora zależy od prądu rozładowania i określone jest na charakterystyce rozładowania akumulatora.

4. Obsługa okresowa

Dla uzyskania maksymalnej żywotności i niezawodności akumulatorów bezobsługowych pracujących w bateriach, czyli łączonych szeregowo lub równolegle dla zwiększenia napięcia lub pojemności, należy przeprowadzać okresowe kontrole ich stanu i parametrów pracy. Okresowa obsługa akumulatorów powinna być przeprowadzana wyłącznie przez przeszkolony i uprawniony personel. Przedstawienieudokumentowanych wyników pomiarów z każdej wymaganej obsługi okresowej jest warunkiem uznania reklamacji.

Co 12 miesięcy (zalecamy co 6 miesięcy) od momentu instalacji należy skontrolować i udokumentować:

a) Napięcie ładowania baterii - które powinno zawierać się w przedziale 2,25 do 2,30 [V/ogniwo] czyli np: 243,0 do 248,4 [V] dla 18 akumulatorów połączonych szeregowo (bateria 220V, 108 ogniw). Zalecana wartość to 245,7 [V] (2,275 [V/ogniwo]). Prostownik ładujący powinien być wyposażony w układ kompensacji temperaturowej napięcia ładowania,

b) Napięcie ładowania na poszczególnych akumulatorach - które powinno zawierać się w przedziale13,5 - 13,8 [V],

c) Rezystancję wewnętrzną wszystkich akumulatorów - która nie powinna być większa od wartości rezystancji wewnętrznej nowego akumulatora (podanej na karcie katalogowej) powiększonej o 30 %.

d) Prąd ładowania baterii - który po kilku dobach ładowania powinien zmaleć do 4 [mA] na 1 [Ah]pojemności baterii lub mniej ale powinien być większy od zera.

e) Temperaturę pracy w pomieszczeniu baterii - która nie powinna wykraczać poza zakres 15 - 25 [°C].
W przypadku gdy pomierzone wartości wykraczają poza dopuszczalne zakresy należy powiadomić dostawcę akumulatorów.

Opinie o produkcie (0)

  •  

    Nie wiesz jaki zasilacz wybrać - napisz na volton.pl@gmail.com (24h), lub zadzwoń na 713635333 najlepiej w godz.10-12 - błyskawicznie doradzimy.

    Rabaty dla sklepów i firm instalacyjnych z BRANŻY.

    W Państwa domach pracuje już ponad 14 000 naszych zasilaczy, dziękujemy za zaufanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl